Wolontariusze roku 2017 wybrani

5 grudnia 2017, 20:00

Wolontariusze roku 2017 wybrani

W Teatrze Sztuk, 5 grudnia br. w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza odbyła się uroczysta gala drugiej edycji konkursu Wolontariusz Roku Miasta Jaworzna. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczyli Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl oraz dyrektor Biura Poselskiego Dariusza Starzyckiego - Maciej Stanek.

Podczas uroczystości nagrodzono osiem osób – cztery z nich uhonorowano tytułem wolontariusza roku, a cztery osoby otrzymały wyróżnienia. Ponadto każdy nominowany wolontariusz dostał pamiątkowy dyplom i kwiaty. Uhonorowani społecznicy oraz zaproszeni na galę goście wysłuchali  koncertu Marka Długopolskiego i przyjaciół oraz zobaczyli film o pomocy osobom z dysfunkcją wzroku.

W tegorocznej edycji nagrodzono :

Obszar I  - profilaktyka, zdrowie i wsparcie społeczne (w tym działania na rzecz rodzin, osób starszych i niepełnosprawnych);
Młodzież – Katarzyna Kowalczyk
Dorośli – Renata Talarczyk
Wyróżnieni – Zuzanna Otrębska, Helena Adamczyk i Jadwiga Bywalec

Obszar II  - edukacja, kultura i sport (w tym działania na rzecz dzieci i młodzieży);
Młodzież – Magdalena Okrzesik
Dorośli – Wanda Ciołczyk
Wyróżnieni – Małgorzata Lekstan

Specjalne wyróżnienie otrzymali również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im Orła Białego (dawnego Gimnazjum nr 4), którzy pod skrzydłami opiekuna Angeliki Lelek, działają razem w Klubie Młodego Wolontariusza.

W przygotowanie gali zaangażowały się jaworznickie stowarzyszenia. Dekorację wykonali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI w Jaworznie, a statuetki powstały w pracowni ceramicznej Środowiskowego Domu Samopomocy. Galę prowadzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego.

***

Głównym celem konkursu jest promocja działalności wolontariackiej oraz kształtowanie postaw prospołecznych wśród mieszkańców naszego miasta. Organizatorem konkursu był Prezydent Miasta - z inicjatywy i przy współpracy Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaworznie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek