Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Grecy z wizytą w Jaworznie

20 grudnia 2017, 08:07

Grecy z wizytą w Jaworznie

Grecy z wizytą w Jaworznie

Grupa ponad dwudziestu uczniów i nauczycieli z greckich Aten uczestniczyła we wtorek, 19 grudnia, w spotkaniu w Urzędzie Miejskim. Z gośćmi spotkał się Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Grupa z Aten przyjechała do Jaworzna w ramach uczestnictwa w projekcie " eTwinning" opartym na współpracy szkół europejskich za pomocą mediów elektronicznych, w którym udział bierze również II Liceum Ogólnokształcące z Jaworzna.

W projekcie uczestniczą również uczniowie z Niemiec, Francji Włoch, Belgii, Grecji, Turcji, Albanii  i Rumunii. Projekt poświęcony jest uwspółcześnieniu XXI - wiecznej koncepcji podróżowania "nie ruszając się z fotela". Dzięki wideokonferencjom i spotkaniom w czasie rzeczywistym za pomocą czatów i mediów społecznościowych młodzież kontaktuje się ze sobą i nawiązywała trwałe znajomości.

II LO w Jaworznie biorąc udział w tym projekcie uzyskało Krajową Odznakę Jakości i Europejską Odznakę Jakości. Ponadto trzy kraje zostały nagrodzone w ramach programu Komisji Europejskiej Move2 Learn - Learn2Move,  w ramach którego otrzymali całkowite sfinansowanie podróży do krajów wybranych partnerów projektowych - II LO otrzymało to wyróżnienie i w kwietniu 2018 r. pojedzie do Grecji z rewizytą.

Szkoła z Aten - III Liceum wybrała Polskę jako cel swojej podróży na okres od 17 do 22 grudnia 2017 r. Mieszkają w Krakowie. Na własną rękę zwiedzają m.in. Kraków, Wieliczkę, Oświęcim, a Jaworzno odwiedzili 19 i 20 grudnia br.

Grecka grupa zobaczyła jaworznicki Rynek, Teatr Sztuk, Muzeum Miasta Jaworzna i Miejską Bibliotekę Publiczną. Popołudnie każdy z gości spędził z polskimi rodzinami.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek