Opłatek Maltański

20 grudnia 2017, 18:00

Opłatek Maltański w Jaworznie

Pod honorowanym patronatem Prezydenta Miasta Pawła Silberta, Ks. Grzegorza Kaszaka Biskupa Sosnowieckiego oraz JE Jerzego Baehra, Prezydenta Związku Polskich Kawalerów Maltańskich odbył się po raz trzeci w naszym mieście "Opłatek Maltański". Spotkanie przygotowane zostało przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakon Maltański Polska.

Jaworznicka edycja akcji zorganizowana została w środę, 20 grudnia br. Goście opłatkowego spotkania - jaworznickie rodziny zastępcze wraz z podopiecznymi, mieli okazję wspólnie kolędować oraz przyjąć świąteczne życzenia, które złożyli im Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl oraz Czesław Smalcerz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski rozpoczął wspólną modlitwę oraz dokonał uroczystego poświęcenia opłatków. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego wspólnego posiłku. Na najmłodszych gości czekał Mikołaj, który każde dziecko obdarował upominkiem.

Opłatek Maltański to ogólnopolska, bożonarodzeniowa akcja charytatywna, organizowana od 2002 roku przez Zakon Maltański w Polsce we współpracy z lokalnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, polegająca na organizacji spotkań wigilijnych dla ludzi w potrzebie, m.in. dla rodzin wielodzietnych, osób samotnych i niepełnosprawnych.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek