Harcerski opłatek

29 grudnia 2017, 09:30

fot. www.fotolia.com

Tuż przed zakończeniem roku, 28 grudnia w sali bankietowej "Szczakowiec", harcerze seniorzy spotkali się na uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Harcerski Krąg Seniora.

Ta piękna i wzruszająca tradycja zgromadziła wokół stołu w grudniowy wieczór wiele osób z grona harcerskiej rodziny. Najważniejszym momentem wigilijnego spotkania było przełamanie się opłatkiem. Zewsząd słychać było szepty życzeń, jak również ciepłe i serdeczne uściski.

Swą obecnością zaszczycili również honorowi goście, a wśród nich m.in. zastępca prezydenta miasta - Tadeusz Kaczmarek, Komendant hufca ZHP Jaworzno - Kinga Jędrzejek oraz kierownik Domu Kultury w Szczakowej - Agata Stelmachów. Opłatek poświęcił ks. Mariusz Lizończyk.

Spotkaniu druhów towarzyszyło wspólne śpiewanie piosenek harcerskich oraz kolęd. Śpiew połączył wszystkich, którzy odpowiadając na zaproszenie przyszli, aby przeżyć ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia.

ObrazekObrazekObrazek