Kawaler Orderu Orła Białego w Jaworznie

22 stycznia 2018, 15:47

Kawaler Orderu Orła Białego w Jaworznie

W Zespole Szkół Ogólnokształcących, 22 stycznia br. odbyło się spotkanie z Ks. Prałatem Bernardem Czerneckim Kawalerem Orderu Orła Białego i Alojzym Pietrzykiem - uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu. Spotkanie wpisuje się w obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Oprócz znamienitych gości w spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele "Pamięci Jastrzębskiej" oraz Pamięci Zagłębia, Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek, Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki oraz Mirosława Kolwas – Soczyńska z Kuratorium Oświaty.

Podczas wydarzenia młodzież, jak i zaproszeni goście otrzymali doskonałą lekcję historii od działaczy opozycji antykomunistycznej z "Pamięci Jastrzębskiej". Mieli okazje wysłuchania wspomnień dot. Obrad Okrągłego Stołu czy działalności antykomunistycznej.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek