Jaworzno z największym dofinansowaniem na programy zdrowotne

21 lutego 2018, 13:55

Dofinansowanie na programy zdrowotne

Dzisiaj w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach zastępca prezydenta Monika Bryl podpisała umowę na dofinansowanie zadań programu profilaktyki zdrowotnej na 2018 rok. Jaworzno otrzymało najwięcej środków wśród samorządów województwa śląskiego. Miasto otrzyma 300 tys. zł na kompleksową terapię, opiekę i pielęgnację dzieci niepełnosprawnych z terenu Jaworzna oraz nieco ponad 22 tys. zł dofinansowania na realizację programu "Profilaktyka grypy w Jaworznie - szczepienia ochronne dla seniorów 65+".

Dzięki pozyskanym 300 tys. zł zrealizowany zostanie program, którego głównym celem jest ograniczenie negatywnych skutków niepełnosprawności u dzieci poprzez rozwijanie indywidualnej samodzielności oraz społecznych kompetencji. Łącznie na kompleksową terapię, opiekęi pielęgnację dzieci niepełnosprawnych z terenu Jaworzna zostanie przeznaczonych 750 tys. zł.

Ponadto jaworzniccy seniorzy po raz kolejny będą mieli okazję skorzystać z darmowego szczepienia przeciwko grypie. Ze szczepień ambulatoryjnych będą mogły skorzystać osoby powyżej 65. roku życia oraz pacjenci jaworznickich placówek opiekuńczych. Na ten cel NFZ przeznaczył kwotę w wysokości 22 tys. zł, a miasto blisko 34 tys. zł.

- Ostatnie dni obfitują w bardzo dobre informacje dla Jaworzna, pozyskaliśmy środki na realizację kolejnych miejskich projektów, tym razem w zakresie ochrony zdrowia – mówi Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta. - Ciesze się, że złożone przez nas projekty, uzyskały tak wysokie noty i otrzymaliśmy najwyższe dofinansowanie w województwie śląskim.

ObrazekObrazekObrazek