"Klub Senior +" już otwarty!

1 marca 2018, 10:49

W uroczystości udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Zastępca Prezydenta Monika Bryl.

W czwartek, 1 marca br., przy ul. Matejki 24d, otwarto Klub "Senior +" dla jaworznian, którzy skończyli 60 lat. W uroczystości udział wzięli Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Zastępca Prezydenta Monika Bryl, którzy życzyli prowadzącym klub i seniorom wielu mile spędzonych chwil w tym miejscu.

W otwarciu udział wzięli również Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Michał Pienta, ksiądz Prałat Eugeniusz Cebulski, Przewodnicząca Komisji Zdrowia Rady Miejskiej Anna Lichota oraz przedstawiciele miejskich jednostek i służb, stowarzyszeń i organizacji oraz Rady Seniorów.

Powstały klub ma służyć starszym mieszkańcom Jaworzna, którzy na co dzień zmagają się z samotnością. Prowadzone działania będą doskonałą okazją "do wyjścia z domu" i aktywnego spędzenia czasu w gronie rówieśników i rozwijania wspólnych pasji.

Działania Klubu "Senior+" będą również służyły budowaniu relacji międzypokoleniowych przez współpracę z młodzieżą szkolną. W ramach wolontariatu będą się odbywały spotkania z twórcami kultury czy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Klub będzie współpracował również z Miejską Biblioteką Publiczną, Radą Seniorów Miasta Jaworzna oraz będzie organizował spotkania dla uczczenia ważnych dla klubowiczów świąt okolicznościowych, m.in. związanych z: urodzinami, walentynkami, dniami - Kobiet i Seniora oraz Andrzejkami.

Programy senioralne

W tym roku na programy prowadzone dla seniorów miasto pozyskało blisko sto tysięcy złotych. Ponad 40 tys. na działanie Klubu "Senior+", oraz ponad 35 tysięcy na funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy "Senior+". Powstały Klub Senior+ ma być miejscem, w którym jaworznianie 65+, nie tylko będą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, ale też będą tworzyć relację interpersonalne ale będzie wzajemnym wsparciem, motywacją i da możliwość rozwoju emocjonalnego, społecznego i duchowego. Ponadto ponad 22 tysiące Narodowy Fundusz Zdrowia przyznał programowi darmowych szczepień przeciwko grypie dla osób po 65 roku życia.

ObrazekObrazekObrazekObrazek