Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

W Dzień Kobiet w trosce o bezpieczeństwo

8 marca 2018, 11:33

W Dzień Kobiet w trosce o bezpieczeństwo

W Dzień Kobiet w trosce o bezpieczeństwo

Dzisiejsze święto to idealna okazja do rozmowy na temat bezpieczeństwa kobiet. Do godz. 14.00 w autobusach Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej można spotkać przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie oraz PKM Jaworzno, którzy składają pasażerkom najlepsze życzenia i prowadzą rozmowy na temat bezpieczeństwa. Z pasażerami spotkała się również zastępca prezydenta Monika Bryl, która w ramach akcji informowała o bezpieczeństwie rozdając przy okazji specjalnie przygotowane na ten dzień upominki.

Główne tematy pogadanek to bezpieczna podróż autobusem oraz ostrzeżenia dotyczące metod stosowanych przez oszustów i złodziei. Prowadzone są także szkolenia m.in. z właściwego reagowania na zagrożenia, z poprawnego powiadamiania służb oraz używania aplikacji "Moja Komenda".

Pasażerki otrzymują słodki upominek, a panie, które wyjątkowo aktywnie uczestniczą w dyskusjach dostają dodatkowy prezent - tzw. młotek bezpieczeństwa. Gadżet pełni funkcję sygnalizatora do oznaczania miejsca wypadku, przecinaka do pasów oraz rzeczonego młotka do awaryjnego wybijania szyb.

- To gadżet teoretycznie dla posiadaczy samochodów, ale chcemy, by także pasażerka autobusu była świadoma potencjalnych zagrożeń i (w swoim zakresie) wiedziała, jak reagować oraz nie była bezsilna, gdy czeka na przybycie profesjonalnych służb ratunkowych - wyjaśnia Maciej Zaremba, rzecznik PKM Jaworzno.

Patrol będzie podróżował autobusami do godz. 14:00.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek