OSP Jeleń w większej siedzibie

4 lutego 2013, 08:23

Dzięki decyzji władz miasta budynek przy ul. Celników 3 w całości będzie służył potrzebom jednostki straży pożarnej w Jeleniu. Decyzję o formalnym przekazaniu lokalu przedstawił strażakom prezydent Paweł Silbert podczas spotkania podsumowującego roczną działalność jednostki, które odbyło się w minioną sobotę, 2 lutego.

Ochotnicza straż pożarna to przede wszystkim służba społeczeństwu i zapewnienie bezpieczeństwa oraz pomoc w różnych formach aktywności. W roku 2012 jeleńska jednostka brała udział w 51 akcjach ratowniczo-gaśniczych, z czego 35 stanowiły pożary, 13 - interwencje w obliczu miejscowego zagrożenia, 3 akcje poszukiwawcze. Ponadto strażacy brali udział w zabezpieczeniu imprez masowych w mieście, w obchodach rocznic i świąt. Są również honorowymi dawcami krwi oraz szpiku kostnego.

Spotkanie, podczas którego Prezydent Silbert oficjalnie ogłosił, że budynek przy ul. Celników 3 będzie służył w całości straży, odbyło się w minioną sobotę - 2 lutego. Od tej pory jeleńska jednostka może prowadzić regularną działalność. W planach jest także gruntowny remont budynku, którego nowy wizerunek będzie gotowy na 150. rocznicę powstania OSP w Jeleniu.

Oprócz członków OSP Jeleń w zebraniu uczestniczyli także: Paweł Silbert - Prezydent Miasta, Dariusz Starzycki - Zastępca Prezydenta Miasta, radni Rady Miejskiej -  Danuta Milner - Brzóska i Grzegorz Przybyłka, prezesi zarządu OPS oraz sponsorzy i dobroczyńcy.