Finał Konkursu Historycznego

15 marca 2018, 13:35

Finał Konkursu Historycznego

W Muzeum Miasta Jaworzna, w czwartek 15 marca br. odbył się finał dziewiątej edycji konkursu historycznego "Z dziejów mojego miasta". Nagrody laureatom wręczyli Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Irena Wojtanowicz – Stadler oraz dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna Przemysław Dudzik.

W konkursowych zmaganiach udział wzięli uczniowie jaworznickich szkół podstawowych i gimnazjów. Młodsi uczestnicy pisali test wiedzy o mieście, zaś starsi musieli przygotować multimedialną prezentację.

Honorowy Patronat nad Konkursem objęli Prezydent Miasta Jaworzna oraz Dyrektor Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Laureaci IX. Edycji Konkursu Historycznego  "Z dziejów mojego miasta":

Szkoły Podstawowe:

• 1 miejsce - Aleksander Jóźwik - SP nr 19,
  • 2 miejsce - Wiktoria Białoń - SP nr 20,
  • 3 miejsce - Adam Brożek - SP nr 14.

Gimnazja:

• 1 miejsce - Przemysław Kawka - SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego,
  • 2 miejsce - Jakub Kondoszek - SP nr 20, Gimnazjum nr 10,
  • 3 miejsce - Kacper Czepiel - SP nr 13.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek