Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dzień Wody w jaworznickich Wodociągach

19 marca 2018, 12:52

fot. Wodociągi Jaworzno

fot. Wodociągi Jaworzno

Z okazji Światowego Dnia Wody w sobotę, 17 marca br. odbyła się dziesiąta edycja Dnia Otwartego Wodociągów Jaworzno sp. z o. o.  Jak co roku, firma wodno-kanalizacyjna zapoznała mieszkańców Jaworzna z tajnikami produkcji, dystrybucji oraz z kontrolą jakości wody.

Pomimo niesprzyjającej pogody impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku w planie zwiedzania  wodociągów znalazły się takie obiekty jak: powierzchniowe ujęcie wody Pitnej Piaskownia wraz z multimedialną ścieżką edukacyjną, baza transportowo - techniczna przy ul. św. Wojciecha 34, laboratorium badań jakościowych wody oraz zmodernizowana oczyszczalnia ścieków Jeleń Dąb. Oprócz obiektów zaprezentowane zostało stanowisko dyspozytora spółki oraz nowatorskie urządzenia: "wodoerka"i "ozonatorka".

***

Światowy Dzień Wody każdego roku przypada na 22 marca. Dzień ten został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie ONZ. Głównym celem Dnia jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wpływ gwałtownego wzrostu populacji ludzkiej, industrializacji, zmian klimatycznych, konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych na systemy wodne świata. Obchody Dnia mają zainspirować rządy, organizacje, społeczności i poszczególnych ludzi do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami świeżej wody na świecie.

ObrazekObrazekObrazekObrazek