100 lat Natalii Chyb

5 lutego 2013, 09:26

2 lutego do grona długowiecznych Polaków dołączyła kolejna jaworznianka - pani Natalia Chyb. Oprócz rodziny, życzenia solenizantce złożyli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zuber oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Halina Prochaska.

Jak mówi wnuczka Maryla Kmiotek - zacna jubilatka urodziła się 2 lutego 1913 r. w Smykowie, w powiecie koneckim, w województwie świętokrzyskim. Jest najmłodszą z siedmiorga rodzeństwa. Po wyjściu za mąż zamieszkała we wsi Pieradła i w raz z mężem prowadziła gospodarstwo do 1972 r. Urodziła cztery córki (trzy już nie żyją). Całe życie ciężko pracowała w polu. Mimo, że był trudny powojenny okres dbała aby dzieciom nie zabrakło niezbędnych rzeczy. W 1985 roku została wdową. Jest bardzo dobrą mamą i babcią. Ma siedmioro wnucząt, siedemnaścioro prawnucząt i czworo praprawnucząt, o których zawsze pamięta, a oni o niej. W swoim środowisku na wsi uchodzi za osobę bezkonfliktową, uczynną i lubianą. Mimo że teraz mieszka w Jaworznie u córki, sąsiedzi z wioski nie zapomnieli o niej. Nie żyją już jej rówieśnicy, ale ich dzieci - młodsze pokolenie zawsze pamiętają o niej, pytają o zdrowie, przesyłają życzenia, często telefonują. Jest im za to bardzo wdzięczna. Dziękuje za pamięć i cieszy ją każde dobre ich słowo.

Więcej zdjęć z urodzin Pani Natali na www.facebook.com/MiastoJaworzno.