Klub "Szczak" przeniesiony do Szczakowej

5 lutego 2013, 09:00

W ubiegłym tygodniu zamknięto klub "Szczak" w dzielnicy Góra Piasku. Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął takie działania z powodu złego stanu technicznego budynku. Działalność klubu została przeniesiona do Domu Kultury w Szczakowej, natomiast Filia Biblioteki Miejskiej - Góra Piasku mieszcząca się w tym samym miejscu, została zamknięta do odwołania.

Decyzja o przeniesieniu przedsięwzięć kulturalnych realizowanych w Klubie "Szczak” do Domu Kultury w Szczakowej została podjęta ze względów bezpieczeństwa. Stan techniczny budynku, zwłaszcza jego uszkodzenia, nie pozwalają na regularną działalność klubu, a co ważniejsze przebywanie w nim może okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Jednakże przenosiny klubu nie będą na stałe, gdyż Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych, jako właściciel budynku, planuje renowację i remont lokalu.

Z kolei Filia Biblioteki Miejskiej - Góra Piasku, która mieściła się w w tej samej lokalizacji, została zamknięta do odwołania. Mieszkańcy, którzy do tej pory korzystali z działalności Filii Góra Piasku mogą zwracać wypożyczone książki w Filii Szczakowa oraz w Bibliotece Głównej.