Targi Pracy i Edukacji

11 kwietnia 2018, 13:39

Targi Pracy i Edukacji - fot. PUP Jaworzno

Dzisiaj Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie po raz kolejny zorganizował Targi Pracy. Mieszkańcy Jaworzna mieli okazję zapoznać się z ofertami zatrudnienia i kształcenia przygotowanymi przez wystawców. Dla osób młodych dokonujących wyboru dalszej ścieżki kształcenia lub poszukujących zatrudnienia, była to doskonała okazja by w jednym dniu i w jednym miejscu skorzystać z ofert edukacyjnych, szkoleniowych, ofert pracy, porad doradców zawodowych oraz ekspertów rynku pracy.

Po raz pierwszy wydarzenie zostało zorganizowane w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Jaworznie.

W Targach Pracy i Edukacji uczestniczyło:

• 31 pracodawców,
  • 10 szkół (uczelnie wyższe, szkoły policealne),
  • 7 specjalistów reprezentujących: ZUS o/Sosnowiec Inspektorat w Jaworznie, MOPS Jaworzno, WUP Katowice, CIS Jaworzno, Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych Jaworzno, Izba Administracji Skarbowej oraz Pełnomocnik Prezydenta ds. osób Niepełnosprawnych,
  • 3 Urzędy Pracy (Oświęcim, Chrzanów, Katowice).

Podczas Targów Pracy i Edukacji zaprezentowanych zostało 500 ofert pracy na blisko 2000 miejsc pracy, najczęściej z branży: budowlanej, gastronomicznej, handlowej, górniczej oraz w zawodach: operator sprzętu ciężkiego, elektryk, kierowca, nauczyciel języka obcego.

Dodatkowo przedstawiono 400 ofert pracy za granicą na ponad 1500 miejsc pracy w ramach sieci EURES, rozpowszechnionych przez Wojewódzkie Urzędy Pracy. Zagraniczne oferty pracy pochodziły z: Austrii, Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Czech, Norwegii, Finlandii, Włoch, Hiszpanii, Holandii. Dominującą rolę odgrywały zawody z branży: gastronomicznej, budowlanej, produkcyjnej, kierowcy, pracownicy do zbiorów, mechanicy, elektrycy.

Bogatą ofertę edukacyjną skierowaną do młodzieży, która zamierza kontynuować dalszą naukę, zaprezentowało 10 szkół: szkoły ponadgimnazjalne, policealne i uczelnie wyższe z terenu miasta Jaworzna i miast ościennych.

Podczas Targów zorganizowano również prelekcje dot. nowoczesnych technik komunikowania się z Pracodawcą, zaprezentowano również mobilną aplikację Instant.job - innowacyjny model rekrutacji osób, które dotychczas nigdy nie pracowały.

Doradcy zawodowi Urzędu Pracy w trakcie trwania Targów przeprowadzali dla zainteresowanych testy w celu określenia ich preferencji i zainteresowań zawodowych jak również służyli wsparciem w zakresie: wyboru lub zmiany zawodu, określenia kierunku kształcenia lub szkolenia, poznania przyczyny niepowodzeń zawodowych, przygotowania dokumentów aplikacyjnych.

Tegoroczne Targi Pracy i Edukacji odwiedziło blisko 1000 osób, którym życzymy osiągnięcia oczekiwanych celów.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek