Konkurs Pocztów Sztandarowych

17 kwietnia 2018, 14:30

Konkurs Pocztów Sztandarowych

Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pawła Silberta, we wtorek, 17 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pocztów Sztandarowych. Konkursowym zmaganiom przyglądali się Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek oraz Sekretarz Miasta Ewa Sidełko - Paleczny.

Podczas uroczystości zaprezentowały się poczty sztandarowe biorące udział w zmaganiach. Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzenia występu artystycznego przygotowanego przez uczniów szkoły. Nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych zostaną wręczone po uroczystościach państwowych 3 Maja, pod Pomnikiem Niepodległości.

W czasie spotkania, zebrani minutą ciszy uczcili pamięć zmarłej wczoraj Henryki Stachańczyk - pedagoga, pierwszej dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, długoletniej działaczki Związku Nauczycielstwa Polskiego, członka Zarządu Głównego ZNP, przewodniczącej Komisji Pedagogicznej ZG ZNP, prezesa Oddziału ZNP w Jaworznie.

Współorganizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Jaworznie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Katowicach, Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Parafia św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie oraz Muzeum Miasta Jaworzna.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek