Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Ruszają "Pikniki Bezpieczeństwa"

9 maja 2018, 11:26

Podczas Pikników Bezpieczeństwa najmłodsi będą mogli m.in. zobaczyć pokazy sprzętu i umiejętności strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas "Pikników Bezpieczeństwa" najmłodsi będą mogli m.in. zobaczyć pokazy sprzętu i umiejętności strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Już w najbliższy piątek, 11 maja o godz. 16.00 - w ramach "Akademii Bezpieczeństwa" - w Zespole Szkół nr 3 w Szczakowej odbędzie się Piknik Bezpieczeństwa. Na najmłodszych będzie czekało mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy sprzętu i umiejętności funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji, strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Podczas trwania pikników przewiduje się naukę udzielania pierwszej pomocy, prelekcje nt. bezpiecznych zachowań, rozdawanie ulotek, upominków i gadżetów dla uczestników imprez.

Harmonogram pikników:

 • 11 maja br. (piątek), godz. 16.00 - Szkoła Podstawowa nr 10 w Zespole Szkół nr 3 (ul. Koszarowa 20);
 • 18 maja br. (piątek), godz. 15.00 - Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Olszewskiego 76);
 • 25 maja br. (piątek), godz. 16.00 - Szkoła Podstawowa nr 20 (ul. Nauczycielska 20);
 • 5 czerwca br. (wtorek), godz. 17.00 - Szkoła Podstawowa nr 18 (ul. Ks. Mroczka 53c);
 • 7 czerwca br. (czwartek), godz. 17.00 - Szkoła Podstawowa nr 13 (ul. Urzędnicza 11);
 • 8 czerwca br. (piątek), godz. 17.00 - Szkoła Podstawowa nr 5 (ul. Puszkina 5);
 • 15 czerwca br. (piątek), godz. 12.00 - Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących (ul. Towarowa 61);
 • 15 września br. (sobota), godz. 9.00 - Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi (ul. Ławczana 12).

***

W 2018 roku miasto rozpoczęło drugą edycję Akademii Bezpieczeństwa, czyli działań edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów, organizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna, której inicjatorem jest Pani Monika Bryl - Zastępca Prezydenta Miasta. W ramach Akademii odbywają się warsztaty:

 • "Bezpieczny przedszkolak",
 • pikniki bezpieczeństwa dla szkół podstawowych,
 • bezpieczne korzystanie ze środków komunikacji elektronicznej,
 • wtargnięcie napastnika do szkoły,
 • "Starsi = bezpieczni".

- Szkoła to nie wyłącznie lekcje, zadania domowe czy klasówki, to przede wszystkim spotkania z rówieśnikami, czas mądrych zabaw i wspólne dorastanie. A my, dorośli, musimy zadbać o właściwe bezpieczeństwo naszych dzieci - zarówno w czasie nauki, jak i w chwilach odpoczynku. Jaworzno zawsze traktuje bezpieczeństwo mieszkańców jako absolutny priorytet. To podejście znajduje odzwierciedlenie m.in. w infrastrukturze miejskiej, planach rozbudowy czy właśnie w akcjach społecznych. Zwróćmy zatem uwagę na Akademię Bezpieczeństwa, podczas której najmłodsi jaworznianie uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po mieście oraz pogłębiają zaufanie do pracy policjantów, strażaków i strażników miejskich - mówi Monika Bryl, zastępca prezydenta. - Z kolei starsi uczniowie mają możliwość poznania współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych (terroryzm, oszustwa finansowe w Internecie lub kradzież tożsamości). Oczywiście nie można pominąć ludzi starszych. Troska o nich to przecież jeden z filarów programu "Jaworzno Przyjazne Seniorom"! A plaga oszustw "na wnuczka" czy wyłudzeń "na policjanta" wymaga zdecydowanych działań profilaktycznych - dlatego Gmina Jaworzno prowadzi szereg działań informacyjnych kierowanych do naszych najstarszych mieszkańców. Bo bezpieczeństwo wynika z wiedzy i wspólnego działania. Nie zapominajmy o tym!