Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Święto Rodziny za nami

28 maja 2018, 14:25

Święto Rodziny za nami

Święto Rodziny za nami

Piękna pogoda, mnóstwo niespodzianek i dobra zabawa - tak w skrócie można opisać dwudniowe obchody Święta Rodziny. Przygotowane dla mieszkańców atrakcje przyciągnęły 26 i 27 maja br. tłumy jaworznian. Pomysłodawcą imprezy, która wpisuje się w prowadzony w mieście program „Jaworzno wspiera rodziny”, jest Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta.

W niedzielne popołudnie rodziny przeniosły się w krainę bajek do krainy Flinstonów i disneyowskich księżniczek. Najmłodsi brali udział w warsztatach m.in. z robienia lizaków, kwiatów z osikowego drewna. Chętnie też malowali sobie twarze. Ponadto starsi wielbiciele "Władcy Pierścienia" brali udział w prezentacji i zagadkach ze świata Tolkiena.

Tak jak w dniu poprzednim dla rodzin przygotowane zostały strefy: malucha, zdrowia i rekreacyjna. W strefie gastronomicznej na chętnych czekały będą lody, poczęstunek i foodtrucki ze zdrową żywnością.

W sobotę dookoła świata

W sobotnie popołudnie dzieci i rodziny wzięły udział w podróży "Dookoła Świata". Najmłodsi odwiedzali trzy wioski tematyczne z różnych zakątków świata, ponadto mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach m.in. tworzenia flakoników z butelek i ze sznurka, tatuaży z brokatu, malowanie farbami świecącymi w ciemności. Każdy znalazł coś dla siebie w strefach: malucha, zdrowia, rekreacyjnej i gastronomicznej. Oprócz tych atrakcji przygotowano też mnóstwo konkursów, pokazów, gier i zabaw rekreacyjnych. Tego dnia nie zabrakło też wesołego miasteczka ze zjeżdżalniami. Rodziny wraz z władzami miasta posadziły również rabatę kwiatową, układając napis "RODZINA" - to symboliczne miejsce, o które będą dbali mieszkańcy. Pierwszy dzień "Święta Rodziny" zakończył koncert zespołu "Baciary".

- Bardzo się cieszę, że jaworznickie rodziny tak licznie bawiły się podczas tegorocznej edycji "Święta Rodziny". Wybraliśmy nowe miejsce – Park Podłęże, który sprawdził się idealnie. Razem z mieszkańcami świetnie bawiliśmy się podczas sobotniego koncertu, a każda z przygotowanych stref cieszyła się popularnością – mówi Monika Bryl, zastępca prezydenta miasta i inicjatorka Święta Rodziny w naszym mieście. - Kolejny dzień tylko utwierdził nas w przekonaniu, że takie imprezy jak Święto Rodziny są dla mieszkańców szczególnie ważne i bardzo chętnie w nich uczestniczą.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek