Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Ostatnie dni na składanie propozycji do JBO na 2019 r.

20 czerwca 2018, 09:02

Ostatnie dni na składanie propozycji do JBO na 2019 r.

Ostatnie dni na składanie propozycji do JBO na 2019 r.

Jeszcze tylko do czwartku, 21 czerwca mieszkańcy Jaworzna mogą zgłaszać swoje pomysły do Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

Wniosek należy złożyć do 21 czerwca br. do jednej z 20 urn, przygotowanych w punktach konsultacyjnych. Przypominamy, że punkty konsultacyjne czynne są zgodnie z obowiązującymi godzinami urzędowania (otwarcia) danej placówki.

Uwaga! Do godziny 24:00 dyżur będzie pełnić punkt konsultacyjny nr 20 - Śródmieście tj. Urząd Miejski w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 33 - po godzinie 17:00 swoją obecność prosimy sygnalizować dzwonkiem do drzwi - pracownik pełniący dyżur w placówce umożliwi zainteresowanym złożenie wniosku w urnie.

Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły zarówno ogólnomiejskie, jak i lokalne, które będą realizowane w 20 obszarach konsultacyjnych. Na część ogólnomiejską zostanie przeznaczone 1 mln zł, natomiast 1,7 mln zł zostanie podzielone po równo na wszystkie obszary konsultacyjne, co daje kwotę 85 tys. zł na każdy z obszarów.

- Jednocześnie zapraszamy 25 czerwca (poniedziałek) o godz. 8.30 w sali obrad nastąpi otwarcie urn ze wszystkich obszarów konsultacyjnych Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Złożone przez mieszkańców wnioski zostaną przeliczone i protokolarnie przekazane do weryfikacji pracownikom urzędu - mówi Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta.

W trakcie spotkania nastąpi publiczne losowanie trzech reprezentantów społecznych, którzy wejdą w skład zespołu ds. budżetu obywatelskiego, w ramach projektów ogólnomiejskich. Osoby te wyłonione zostaną spośród wszystkich mieszkańców, którzy zgłosili chęć pracy w zespołach ds. budżetów lokalnych ze wszystkich 20-stu obszarów konsultacyjnych.

Serdecznie zapraszamy - 25 czerwca, godz. 8:30, sala obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie.