Obchody Święta Policji

9 lipca 2018, 13:11

Święto Policji

Funkcjonariusze z jaworznickiej Komendy Miejskiej Policji obchodzili w poniedziałek, 9 lipca br. swoje święto. Z tej okazji awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 47 funkcjonariuszy.

W uroczystej zbiórce udział wzięli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński, Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert wraz z Zastępcą Moniką Bryl, Prokurator Rejonowy w Jaworznie Jacek Nowicki, Prezes Sądu Rejonowego w Jaworznie Paweł Wysocki, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, w tym Państwowej Straży Pożarnej -  zastępca komendanta starszy kapitan Adam Mamica.

W trakcie uroczystości nadinspektor Krzysztof Justyński pogratulował wyników w służbie oraz złożył życzenia wszystkim pracownikom jaworznickiej Policji. Generał Justyński podziękował policjantom za dotychczasowy trud i działania podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Jaworzna.

Szef jaworznickiej Policji Inspektor Robert Trzupek w swoim przemówieniu skierował słowa podziękowania i uznania dla swoich podwładnych. Życzył dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywanych zadań. Komendant Trzupek podziękował również przedstawicielom podmiotów wspierających pracę policjantów, dzięki którym możliwe jest realizowanie wielu inicjatyw i projektów profilaktycznych.

Z okazji Święta Policji składam Panu Komendantowi, funkcjonariuszom i wszystkim pracownikom Policji serdeczne życzenia. Policyjna służba drugiemu człowiekowi to odpowiedzialna misja, a profesjonalne niesienie pomocy i czuwanie nad bezpieczeństwem publicznym wymaga determinacji, poświęcenia, odwagi oraz nieustannej pracy nad sobą - podkreślił Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

W tym roku mianowanie na wyższe stopnie policyjne otrzymało łącznie 47 policjantów.

Lista awansowanych funkcjonariuszy:

• Nadkomisarz policji: Grzegorz Bień
  • Komisarz policji: Seweryn Zięba
  • Aspirant sztabowy policji: Sławomir Bednarz, Łukasz Cichoń, Mariusz Dybich, Mateusz Iwaniec, Andrzej Kaczmarczyk, Paweł Klejdysz, Piotr Łach, Michał Nowak, Andrzej Pakuła, Bartłomiej Szymkowiak, Kazimierz Wątroba
  • Starszy aspirant policji: Krzysztof Czeczotka, Kacper Ryczko, Jacek Słaboń
  • Aspirant policji: Katarzyna Klimczak, Krzysztof Kula, Michał Rzepka
  • Młodszy aspirant policji: Monika Dubiel, Marta Labak, Michał Brajer, Krzysztof Łabaj, Artur Szymik
  • Sierżant sztabowy policji: Krzysztof Banasik, Marcin Budak, Paweł Duszyk, Michał Dutka, Konrad Dranuta, Michał Dziobak, Radosław Kłosowski, Izabela Halastra, Piotr Kulig, Tomasz Nóżka, Oliwia Pomykalska-Gierek, Marcin Przystałka, Konrad Sobaś, Mateusz Ślusarczyk, Łukasz Woźniak, Marcin Rożnawski
  • Starszego sierżanta policji: Adrian Bzowski, Krzysztof Karpik, Patryk Łaszcz, Damian Wojtasik
  • Sierżant policji: Szymon Białek, Sebastian Cedro, Bratłomiej Koryczan

Więcej na www.jaworzno.slaska.policja.gov.pl