Gruntow(n)e konsultacje

19 lutego 2013, 10:10

Wiosną kontynuowane będą inwestycje drogowe w dzielnicach. Zgodnie ze złożoną obietnicą, Prezydent Miasta spotyka się z mieszkańcami, aby porozmawiać o zakresie modernizacji dróg gruntowych. Podczas pierwszego spotkania mieszkańcy Byczyny sami zdecydowali o tym, które gruntówki zostaną wyremontowane w tym roku w ich dzielnicy. Już wkrótce takie spotkania odbędą się m.in. w Jeleniu, Ciężkowicach i na Dąbrowie Narodowej.

W budżecie miasta na 2013 rok na przebudowę dróg gruntowych zapisano ponad 6 mln zł. W roku 2014 kwota ta wzrośnie do 14 mln zł. Takie nakłady finansowe pozwolą w znacznym stopniu zmodernizować osiedlowe drogi gruntowe, których w naszym mieście wciąż jest blisko 100 km. Prace nabiorą tempa również dlatego, że Miejski Zarząd Dróg i Mostów wzbogacił się o dodatkowy sprzęt drogowy i pracowników, po zlikwidowanym Miejskim Zakładzie Drogowym.

- Chciałbym, zgodnie z moją obietnicą, aby w najbliższych latach ciężar modernizacji i remontów został przeniesiony do osiedli. Decyzje dotyczące rozwoju miasta i dzielnic chcę szeroko konsultować z mieszkańcami - mówi prezydent Paweł Silbert. - To przecież mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest najbardziej potrzebne w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Pierwsze tego typu spotkanie, dedykowane mieszkańcom Byczyny i Cezarówki Dolnej, odbyło się 5 lutego. W czasie spotkania w szczegółach omówiono plan remontów gruntówek w dzielnicy. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przedstawił wstępny harmonogram prac oraz wskazał ewentualne utrudnienia, z jakimi w czasie modernizacji zetkną się mieszkańcy.

Większością głosów mieszkańcy Byczyny i Cezarówki Dolnej zdecydowali, że w pierwszej kolejności w dzielnicy zostaną wyremontowane ulice: Rumiankowa (dojazd do boiska), Grażyny, Anny, Krystyny, Elżbiety, Bożeny oraz Gwardzistów boczna. Po uzyskaniu zgody współwłaścicieli działki drogowej nowe oblicze zyskają również ulice Wiosenna i Letnia. Z kolei w 2014 roku w Byczynie zostaną wyremontowane m.in. ulice Potokowa i Bruna.

Spotkania w kolejnych dzielnicach odbędą się już po feriach zimowych. Najbliższe odbędzie się już 26 lutego o godz. 17:00 w Strażnicy OSP w Dąbrowie Narodowej.

Harmonogram spotkań:

• 26 lutego, godz. 17:00 - Dąbrowa Narodowa, Strażnica OSP;
  • 27 lutego, godz. 17:00 - Jeleń, Szkoła Podstawowa nr 22;
  • 5 marca, godz. 17:00 - Ciężkowice, Szkoła Podstawowa nr 18;
  • 6 marca, godz. 17:00 - Bory, Szkoła Podstawowa nr 14;
  • 12 marca, godz. 17:00 - Góra Piasku / Szczakowa, Dom Kultury w Szczakowej.

Powyższy harmonogram ma charakter poglądowy i może ulec zmianie w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności losowych. Każde spotkanie zostanie poprzedzone kampanią informacyjną w danym osiedlu, z uwzględnieniem daty i miejsca spotkania, dlatego też apelujemy o baczne śledzenie tych informacji.