Punkt konsultacyjny ws modernizacji linii 220 KV Byczyna-Siersza

28 sierpnia 2018, 10:18

Punkt konsultacyjny ws modernizacji linii 220 KV Byczyna-Siersza fot. Fotolia.com

W dniu 28 sierpnia br. w godzinach od 15.00 do 16.00, w budynku Urzędu Miejskiego w Jaworznie przy Placu Górników 5, zorganizowany  zostanie punkt informacyjny dla mieszkańców zainteresowanych inwestycją pn. "Modernizacja linii 220 kV Byczyna-Siersza".

W związku z rozpoczynającą się modernizacją linii 220 kv relacji Byczyna – Siersza, przebiegającą m.in. przez Jaworzno, przedstawiciel wykonawcy inwestycji: SPIE ELBUD Gdańsk S.A. w punkcie informacyjnym odpowie na wszystkie pytania związane z planowanymi pracami. Do dyspozycji mieszkańców będą też broszury informacyjne.

Wybudowana w 1968 r. linia elektroenergetyczna ma bardzo istotne znaczenie dla skuteczności działania Krajowego Systemu Elektroenergetycznego w regionie południowej Polski. Zaplanowane prace remontowe, oprócz zapewnienia bezawaryjnej dostawy energii elektrycznej, zwiększą bezpieczeństwo związane z funkcjonowaniem linii. Służyć temu będzie ulepszanie stanu technologicznego elementów linii.