Zapraszamy na Piknik Lotniczy

10 września 2018, 08:31

Zapraszamy na Piknik Lotniczy

W tym roku obchody Chwalebnych Dziejów Lotnictwa Polskiego połączone będą z Jaworznickim Modelarskim Piknikiem Lotniczym. W niedzielę, 16 września w godz. od 12.00 do 18.00 w Parku Gródek na Pieczyskach na mieszkańców czekać będzie szereg atrakcji, m.in. wystawa pojazdów militarnych, pokazy dronów wyścigowych, a także warsztaty, gry i konkursy dla całych rodzin.

Obchody rozpoczną się o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym, w którym odbędą się uroczystości upamiętniające 100. rocznicę Polskiego Lotnictwa Wojskowego. Uroczystości odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. Organizatorem spotkania jest Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich.

Oto szczegółowy program uroczystości:

Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym, 18 września, godz. 12.00:

• Msza Święta Pontyfikalna z ceremoniałem wojskowym,
  • poświęcenie Sztandaru Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich,
  • wniesienie wotów do Kaplicy Pamięci Narodu, w tym urny z ziemią z grobu płk. pil. Stanisława J. Skarżyńskiego VM,
  • odsłonięcie - poświęcenie tablic: VOTUM GRATIARUM w 100-lecie odzyskania niepodległości oraz epitafium sławiącego płk. pil. Stanisława J. Skarżyńskiego VM,
  • otwarcie - poświęcenie Muzeum Skarbiec stanowiącego spójny kompleks z Kaplicą Lotników pw. Matki Bożej Loretańskiej - Patronki Lotników.

Park "Gródek" w Pieczyskach:

• wystawa pojazdów militarnych,
  • pokazy dronów wyścigowych, dronów wielozadaniowych oraz modeli latających RC,
  • warsztaty modelarskie "Smyki na start",
  • warsztaty i pokazy lotów modeli balonów na ogrzane powietrze,
  • konkurs pilotażu dronów treningowych,
  • warsztaty dla rodzin z budowania latawców i innych modeli,
  • gry i zabawy na wolnym powietrzu,
  • koncerty zespołów i gastronomia,
  • ok. godz. 14.00 - Kompania Honorowa Wojska Polskiego - złożenie meldunku Marszałkowi Senatu RP przez D-cę Garnizonu Bytom.

Serdecznie zapraszamy!