Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego

17 września 2018, 11:11

Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego

Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego

W niedzielę, 16 września w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym i w Parku Gródek w Pieczyskach, odbyły się obchody Chwalebnych Dziejów Lotnictwa Polskiego upamiętniające 100. rocznicę Polskiego Lotnictwa Wojskowego.  Uroczystości połączone były z Jaworznickim Modelarskim Piknikiem Lotniczym podczas którego na mieszkańców czekała m.in. wystawa pojazdów militarnych, pokazy dronów, a także warsztaty i konkursy dla całych rodzin.

Obchody rozpoczęły się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym, w którym odbędą się uroczystości upamiętniające 100. rocznicę Polskiego Lotnictwa Wojskowego. Podczas Mszy Świętej z ceremoniałem wojskowym poświęcono Sztandar Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich. Ponadto w Kaplicy Pamięci Narodu złożona została urna z ziemią z grobu grobu płk. pil. Stanisława J. Skarżyńskiego VM, odsłonięto tablicę: VOTUM GRATIARUM w 100-lecie odzyskania niepodległości oraz otwarto Muzeum Skarbiec stanowiącego spójny kompleks z Kaplicą Lotników pw. Matki Bożej Loretańskiej - Patronki Lotników.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się przedstawiciele władz państwowych, przedstawiciele Wojska i organizacji wojskowych, parlamentarzyści, Prezydent Miasta Jaworzna wraz zastępcami, Radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich oraz miejskich instytucji.

Druga część obchodów odbyła się w Parku Gródek, gdzie mieszkańcy mieli okazję zobaczyć wystawę pojazdów militarnych, pokazy dronów wyścigowych, dronów wielozadaniowych oraz modeli latających RC. Dzieci brały udział w warsztatach modelarskich i pokazach balonów na ogrzane powietrze, a także w konkursach pilotażu. Ponadto na zebranych czekały atrakcje dla całych rodzin, koncerty, gastronomia i ceremoniał wojskowy.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek