Zebranie w OSP

20 lutego 2013, 11:40

© storm - Fotolia.com

W minioną sobotę, 16 lutego w strażnicy w Dąbrowie Narodowej  odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP, w którym wzięli udział m.in. Janusz Skulich, Zastępca Komendanta Głównego PSP oraz zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek. Po wprowadzeniu sztandaru rozbrzmiał hymn, a zaraz po nim rozpoczęło się ślubowanie młodych strażaków.

W tym roku słowa przysięgi wypowiedziało pięciu strażaków, którzy dołączyli do grupy trzydziestu członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Dąbrowie Narodowej.

Po przedstawieniu sprawozdań za rok 2012, zebrani przegłosowali jednogłośnie wniosek o absolutorium dla Zarządu OSP Dąbrowa Narodowa. Zebrani omówili także plan działalności na 2013 rok.

Głos zabrali również zaproszeni goście. Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek podziękował za dotychczasową współpracę - nie tylko ratowniczą, ale i kulturalną i sportową - w szczególności za pracę z Amatorską Ligą SALOS. Generał Skulich zwrócił z kolei uwagę na potrzebę doskonalenia strażaków - ochotników, którzy wspierają strażaków zawodowych we wszelakich akcjach ratowniczych oraz potrzebę dofinansowania ochotniczych straży pożarnych pod kątem wymiany wyeksploatowanych samochodów pożarniczych.