Placówki oświatowe jak nowe

22 lutego 2013, 08:48

Blisko 10 mln zł w ostatnich kilku latach miasto przeznaczyło na gruntowną termomodernizację jaworznickich placówek oświatowych. Dzięki temu budynki zyskały nowe oblicze; zdecydowanie zwiększył się także komfort ich użytkowania.

W 2010 roku zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Koszarowej w Szczakowej. W ramach prac budynek został docieplony, wyremontowano również wejście do szkoły oraz wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych. Prace pochłonęły nieco ponad 1 mln zł.

Także budynki Gimnazjum nr 1 przy ul. Urzędniczej oraz Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Nauczycielskiej zostały poddane termomodernizacji. W ramach inwestycji ocieplono ściany zewnętrzne i stropodachy, wymieniono również drzwi i okna. Łączny koszt termomodernizacji obu budynków to blisko 2,7 mln zł. Ponadto w Gimnazjum nr 1 przebudowano schody zewnętrzne, wykonano pochylnię dla osób niepełnosprawnych, wyremontowano salę gimnastyczną oraz pomalowano klatki schodowe.

W 2012 roku najwięcej środków przeznaczono na prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 3 na Niedzieliskach oraz Szkole Podstawowej nr 22 w Jeleniu.

- Oba budynki poddano gruntownej termomodernizacji - tłumaczy zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Gmina wymieniła również wewnętrzne instalacje c.o. oraz przebudowała kotłownie. Prace w dużej mierze finansowane były ze środków unijnych i kosztowały łącznie blisko 1,5 mln zł.

W minionych latach podobne prace przeprowadzono również w Przedszkolu Miejskim br 19, Szkole Podstawowej nr 18, Zespołach Szkół nr 3 i 4 oraz w Młodzieżowym Domu Kultury. W tym roku nowe oblicza zyskają Szkoła Podstawowa nr 9 i Przedszkole Miejskie nr 18.

- Wszystkie prace remontowe zostały wykonane kompleksowo, co w znaczący sposób podniosło standard użytkowania budynku, a także zapewniło ciepłe i bardziej komfortowe warunki zarówno uczniom jak i gronu pedagogicznemu - wyjaśnia Bogusława Śledzińska, dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo-Wychowawczych.