Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Seniorzy w centrum uwagi

8 października 2018, 09:22

2 października br. prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z zastępcami Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem przekazali jaworznickim seniorom symboliczny klucz do bram miasta.

2 października br. prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z zastępcami Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem przekazali jaworznickim seniorom symboliczny klucz do bram miasta.

Od minionego wtorku, 2 października w Jaworznie trwa "Tydzień Seniora". Codzienne i urozmaicone imprezy uprzyjemniają jesienne dni osobom w podeszłym wieku. Aktywni, pełni energii, radośni - tacy są jaworzniccy seniorzy. Mamy nadzieję, że takimi pozostaną jak najdłużej.

Wtorek przyniósł seniorom wielka galę w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym. Znakomity koncert dał duet Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana, znany z telewizyjnego show "Śpiewające fortepiany". Ci znani i lubiani pianiści i kompozytorzy również należą do grona seniorów. Czesław Majewski urodził się przecież w roku 1939, a Janusz Tylman w roku 1940.

Wiek nie przeszkadza im w tym, by tryskać energią oraz humorem i zarażać pozytywnym podejściem do życia widzów. Tych w MDK-u nie brakowało. Sala wypełniona była po brzegi jaworznickimi seniorami, którzy żywo wchodzili w interakcję z artystami.

Przed koncertem odbyła się ceremonia inauguracji jaworznickiego "Tygodnia Seniora". Symboliczny klucz do miasta na ręce przewodniczącej Rady Seniorów - Zofii Orzechowskiej, złożył prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami. A wszystkim zgromadzonym seniorom przedstawiciele władz miasta złożyli serdeczne życzenia.

W środę świętujący seniorzy wraz z Moniką Bryl - zastępcą prezydenta, odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i wnieśli wraz z sobą mnóstwo radości do tej placówki opiekuńczej. Wizyta była niezwykle emocjonalnym i ujmującym gestem w stosunku do tych, którzy często z powodu niepełnosprawności nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach "Tygodnia Seniora".

Później w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się prelekcja na temat zachowania pogody ducha mimo upływu czasu. Uczestnicy mogli spędzić ten czas przy kawie i poczęstunku.

Natomiast w czwartek seniorzy wraz z prezydentem Pawłem Silbertem i zastępcą Moniką Bryl uczestniczyli we wspólnej biesiadzie przy ognisku w GEOsferze. Wydarzenie poprzedził rajd Nordic Walking spod Domu Kultury w Szczakowej na GEOsferę.

Piątek to koncert w Młodzieżowym Domu Kultury, podczas którego jaworzniccy seniorzy mogli posłuchać hitów lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Z kolei w sobotę na jaworznickim rynku na seniorów czekała "Kawiarenka Seniora". Oprócz kawy i słodkiego poczęstunku na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji przygotowanych m.in. przez najmłodszych jaworznian. Muzycznie czas seniorom umilił koncert zespołu "Chrząszcze". Na wszystkich zainteresowanych czekały warsztaty, rękodzieło artystyczne oraz wiele innych atrakcji.

W niedzielę w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny odbyła się Msza Święta w intencji seniorów. Następnie uczestnicy wysłuchali koncertu Back to Big Band.

Na zakończenie "Tygodnia Seniora" - w poniedziałek, 8 października - seniorzy spotkają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, by wspólnie wysłuchać recitalu Ingi Papkali pt. "Radość najpiękniejszych lat - piosenki Anny Jantar".

- Tydzień Seniora jest jednym z elementów miejskiej polityki senioralnej. Tym cyklem imprez chcemy okazać atencję seniorom, ponieważ są ważną częścią naszej miejskiej wspólnoty. Budowanie wspólnoty ma tu istotne znaczenie. Na Tygodniu Seniora chcielibyśmy widzieć nie tylko bawiące się osoby starsze, ale także ich dzieci i wnuki. Podobnie jak pragnęlibyśmy, aby w naszym majowym, miejskim Święcie Rodziny brały udział całe, wielopokoleniowe rodziny - mówi zastępca prezydenta Monika Bryl. - Zależy nam na takim zacieśnianiu więzów, spędzaniu czasu razem, bo to czyni nas lepszymi ludźmi - bardziej otwartymi i wrażliwymi na potrzeby innych.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek