Stypendia Prezydenta Miasta wręczone

9 października 2018, 12:00

Stypendia Prezydenta Miasta wręczone

W Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie wręczono we wtorek, 9 października br. Stypendia Prezydenta Miasta. Wsparcie finansowe od gminy otrzymało 26 uczniów mających wybitne osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe. Uzdolnionym jaworznianom gratulował Prezydent Miasta Paweł Silbert i jego zastępca Tadeusz Kaczmarek.

Stypendia przyznawane są już po raz siedemnasty. Przy wyborze stypendystów preferowani byli laureaci międzynarodowych olimpiad lub laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim.

Ponadto szanse na stypendium mieli laureaci konkursów interdycyplinarnych lub przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, laureaci konkursów na pracę naukową, organizowanych przez instytucje naukowe lub stowarzyszenia naukowe oraz uczniowie uzyskujący wysokie wyniki w indywidualnym współzawodnictwie sportowym lub wyróżniający się w grach zespołowych na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym. Docenieni zostali również uczniowie posiadający wysokie osiągnięcia artystyczne na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim lub wojewódzkim w konkursach, festiwalach, wystawach i przeglądach itp.

Ostatecznie do otrzymania Stypendium Prezydenta Miasta wybranych zostało 26 uczniów. W okresie od września do czerwca stypendyści będą otrzymywać 200 zł miesięcznie.

Stypendium Prezydenta Miasta otrzymali:

1. Julia Toporek,
2. Rafał Piechnik,