Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Święto Białej Laski

15 października 2018, 08:39

Święto Białej Laski

Święto Białej Laski

Corocznie 15 października przypada święto osób niewidomych i niedowidzących. Z tej okazji w naszym mieście obchodzono wczoraj Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W czasie spotkania Zastępca Prezydenta Monika Bryl dziękowała za aktywność i wysiłek włożony w pomoc niewidomym i niedowidzącym przez koło terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Jaworznie.

Jaworznickie koło terenowe Polskiego Związku Niewidomych istnieje w naszym mieście już od 39 lat. Głównym celem działalności PZN jest pomoc osobom tracącym wzrok i ich bliskim w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Pozwala to stać się osobą samodzielną i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Koło pracuje również na rzecz systemowych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku.

***

Organizacja uczy samodzielności i aktywności życiowej, realizowania potrzeb społecznych i zawodowych. Pomaga niewidomym i słabowidzącym oraz ich bliskim w adaptacji do nowych warunków życia. Wyznacza standardy i zmienia sposób postrzegania poprzez edukację społeczeństwa.

ObrazekObrazekObrazek