Dzień Edukacji Narodowej w SP 22

15 października 2018, 08:03

Dzień Edukacji Narodowej w SP 22 - fot. SP 22

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 22 w Jeleniu w miniony piątek, 12 października odbyły się uroczyste obchody, podczas których Zastępca Prezydenta Miasta - Tadeusz Kaczmarek złożył życzenia jaworznickim nauczycielom. Warto przypomnieć, iż Dzień Edukacji Narodowej to święto oświaty i szkolnictwa wyższego obchodzone w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek w swoim przemówieniu dziękował za trud pracy włożony w edukację młodych jaworznian. Podczas spotkania dyrektor Szkoły Podstawowej nr 22 - Halina Frączek wręczyła trzy statuetki "Przyjaciela Szkoły" w roku 2018. Wyróżnienia odebrali zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek, komendant Ochotniczej Staży Pożarnej w Jeleniu oraz komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

Część oficjalna obchodów Dnia Edukacji Narodowej obfitowała w bogaty program artystyczny przygotowany przez uczniów pierwszych i drugich klas wraz z wychowawcami. Nie zabrakło również wielu gorących życzeń oraz serdecznych słów ze strony uczniów oraz dyrekcji szkół.

ObrazekObrazek