Góry nasze Góry

21 listopada 2018, 13:46

Góry nasze Góry

W sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta, odbył się finał siedemnastej edycji konkursu "Góry nasze Góry" organizowanego przez oddział PTTK w Jaworznie. Cały cykl konkursowy skierowany jest do uczniów jaworznickich szkół i składał się z dwóch etapów. Gratulacje uczestnikom konkursu w imieniu prezydenta złożyła Mariola Dudek - naczelnik Wydziału Współpracy Społecznej i Gospodarczej.

Pierwsza część konkursu polega na przemierzaniu górskich szlaków i zdobywaniu górskich szczytów. Ta część została udokumentowana poprzez zdobyte punkty, potwierdzone w książeczkach GOT. Specjalne znaczenie, co jest już coroczną tradycją, miał udział drużyn w Rajdzie Górskim Oddziału PTTK pod nazwą "Spełnione Marzenia".

Druga część teoretyczna konkursu odbyła się w środę, 21 listopada br. w sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Finał konkursu przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz szkoły podstawowe - "klasy starsze", dawne gimnazja. Tegorocznym tematem przewodnim był Beskid Niski. Część pierwsza polegała na pracy z mapą. Uczestnicy w trzyosobowych drużynach rozwiązywali zadania m. in.: poszukiwanie punktów na mapie oraz pomiar odległości pomiędzy wskazanymi punktami. Po przerwie przystąpiono do indywidualnych odpowiedzi ustnych.

Wyniki indywidualne - szkoły podstawowe:

1. Weronika Szczepańska - Szkoła Podstawowa nr 19,
  2. Karolina Baran -  Szkoła Podstawowa nr 19,
  3. Anastazja Dębska - Szkoła Podstawowa nr 5.

Wyniki indywidualne - kategoria starsza:

1. Adam Halski - Szkoła Podstawowa nr 20,
  2. Zofia Zarzeczny -  Szkoła Podstawowa nr 19,
  3. Nadia Pieczara -  Szkoła Podstawowa nr 19.

Wyniki klasyfikacji generalnej szkół podstawowych – Klasy1-6:

• I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 19,
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 16,
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8.

Wyniki klasyfikacji generalnej szkół podstawowych - kategoria starsza:

• I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 19,
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 20,
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 16.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek