Startuje kurs wolontariuszy medycznych

27 lutego 2013, 12:24

Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta zaprasza wszystkie chętne osoby pełnoletnie na kurs wolontariuszy medycznych. Uczestnicy zajęć będą mogli zdobyć cenne umiejętności oraz włączyć się w pomoc pacjentom jaworznickiej placówki. Zapisy przyjmowane są do piątku - 1 marca.

Organizatorzy szkolenia zaplanowali 12 spotkań, których tematami będę m.in.: historia ruchu hospicyjnego, prawa i obowiązki wolontariusza, choroba nowotworowa - jej etapy, dolegliwości i sens cierpienia, terapia zajęciowa, pomoc społeczna, rehabilitacja chorego, podstawy komunikacji w zespole, towarzyszenie i wsparcie, postawa wobec śmierci i wiele innych.

Szczególowe informacje o kursie, a takżę zapisy chętnych prowadzone są drogą:

Przypominamy, że termin zapisów upływa 1 marca!

Zajęcia będą się odbywały w Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie - ul. Górnicza 30, w każdy wtorek od godziny 17.00 do 19.00. Kurs rozpocznie się 5 marca 2013 r.