Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Miasto Siedmiu Rynków: Bory

4 grudnia 2018, 11:33

Miasto Siedmiu Rynków

Miasto Siedmiu Rynków

W poniedziałek, 3 grudnia br. odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami Borów, na którym zaprezentowano finalną koncepcję zagospodarowania przestrzeni w ramach programu "Miasto siedmiu Rynków".

W trakcie trzech spotkań konsultacyjnych mieszkańcy dokonali wyboru lokalizacji zadania oraz omówili propozycje. Ponadto złożyli swoje wnioski dotyczące zabudowy przestrzeni parkowej znajdującej się u zbiegu ulic Juliana Niemcewicza i Kazimierza Tetmajera. Mieszkańcy postawili na podzielenie parku na strefy: rekreacyjną, piknikową, zabawy, rozrywki i leśnego spaceru. W nowej miejskiej przestrzeni znajdą się m.in. nowe ławki, oświetlenie, tor przeszkód, siatki pajęczaki, górki zabawy i ścianka wspinaczkowa.

Koncepcja powstała na bazie pomysłów mieszkańców, zaproponowanych na spotkaniach jak również przesłanych mailowo do Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Kolejnym etapem realizacji zadania będzie sporządzenie projektu budowlanego na podstawie wypracowanych rozwiązań - nastąpi to w 2019 roku.

Obrazek