Opłatek Maltański

20 grudnia 2018, 15:14

Opłatek Maltański

Pod honorowanym patronatem Prezydenta Miasta Pawła Silberta, Ks. Grzegorza Kaszaka Biskupa Sosnowieckiego oraz JE Jerzego Baehra, Prezydenta Związku Polskich Kawalerów Maltańskich odbył się po raz czwarty w naszym mieście "Opłatek Maltański". Spotkanie przygotowane zostało przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakon Maltański Polska.

Jaworznicka edycja akcji zorganizowana została w czwartek, 20 grudnia br. Goście opłatkowego spotkania - osoby niepełnosprawne z naszego miasta, mieli okazję wspólnie kolędować oraz przyjąć świąteczne życzenia, które złożyli im Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl, Czesław Smalcerz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Maria Materla, Radna Sejmiku Woj. Śląskiego. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski rozpoczął wspólną modlitwę oraz dokonał uroczystego poświęcenia opłatków. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego wspólnego posiłku. Dla uczestników spotkania przygotowano upominki, w przygotowanie których włączyli się Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz jaworzniccy przedsiębiorcy.

Opłatek Maltański to ogólnopolska, bożonarodzeniowa akcja charytatywna, organizowana od 2002 roku przez Zakon Maltański w Polsce we współpracy z lokalnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, polegająca na organizacji spotkań wigilijnych dla ludzi w potrzebie, m.in. dla rodzin wielodzietnych, osób samotnych i niepełnosprawnych.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek