Betlejemskie Światełko Pokoju w Jaworznie

24 grudnia 2018, 09:40

Betlejemskie Światełko Pokoju w Jaworznie

Mieszkańcy Jaworzna po raz kolejny mogli osobiście odebrać Betlejemskie Światło Pokoju - znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Do miasta przywieźli je harcerze. W niedzielę - 23 grudnia przekazali światełko na ręce Prezydenta Miasta Pawła Silberta i jego zastępcy Moniki Bryl.  W trakcie uroczystości upamiętniono zmarłych i poszkodowanych górników w niedawnej katastrofie kopalni w czeskiej Karwinie.

Betlejemskie Światło Pokoju przybyło do Polski po raz dwudziesty siódmy. Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewieźli go do Katedry Wiedeńskiej, skąd odebrali światło skauci z pobliskich krajów i przekazali swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. Przesłanie, które towarzyszy tegorocznej wędrówce Światła brzmi: "Światło, które łączy".

Po uroczystym przekazaniu światełka jaworznianie wspólne kolędowali na rynku. Można było również zobaczyć Żywą Szopkę.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek