Trzej Królowie odwiedzili Jaworzno

7 stycznia 2019, 07:22

Trzej Królowie odwiedzili Jaworzno fot. MCKiS Jaworzno

W niedzielę 6 stycznia, po raz kolejny w Dzień Objawienia Pańskiego, jaworznianie mieli okazję przemaszerować przez jaworznicki rynek w "Orszaku Trzech Króli". Gościem tegorocznych obchodów był Biskup Diecezji Sosnowieckiej Grzegorz Kaszak.

Po uroczystej Mszy Świętej w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny jaworznianie przeszli na jaworznicki rynek. Mieszkańcy wraz z orszakiem zatrzymali się w trzech miejscach. W każdym z nich młodzież odgrywała krótkie scenki. Ponadto zebrani mieli okazję do zaśpiewania wielu kolęd i pastorałek.

Organizatorami tegorocznego "Orszaku Trzech Króli" byli: Parafia pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny, Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka, Miasto Jaworzno, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Straż Miejska.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek