Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

27. Finał WOŚP przed nami! Znów można wylicytować nazwę ronda w Centrum!

12 stycznia 2019, 16:34

13 stycznia 2019 r. odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Już po raz dziesiąty w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można na rok nabyć rondo w centrum Jaworzna. Zwycięzca licytacji otrzyma na ten czas symboliczny akt własności z nazwą.

Pieniądze z tegorocznego finału zasilą w sprzęt medyczny placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Tradycyjnie zbiórkę na ulicach polskich miast, w tym Jaworzna prowadzą wolontariusze. Za pośrednictwem serwisu allegro można również licytować przedmioty wystawione na aukcje. Wszystko po to, by wesprzeć XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

* * *

Od czerwca 2012 roku rondo o średnicy 40 m znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej oficjalnie nosi nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co stanowi podziękowanie i jest wyrazem uznania za jej działalność charytatywną. Rondo oraz inne przedmioty przekazane na WOŚP będzie można licytować podczas internetowych aukcji.

Wszystkie jaworznickie aukcje można zobaczyć na stronie aukcje.wosp.org.pl.