Kolejny rok w OSP Byczyna

28 lutego 2013, 08:32

Po spotkaniach w Jeleniu i na Dąbrowie Narodowej, tym razem Ochotnicza Straż Pożarna z Byczyny podsumowała ubiegły rok i przyjęła ślubowanie nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Wśród zaproszonych na Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP znaleźli się m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki, Komendant PSP Adam Rusek, radna Rady Miejskiej Anna Lichota, a także druhowie z innych jednostek. Spotkanie rozpoczęło się od zaprzysiężenia nowych strażaków. W tym roku słowa przysięgi wypowiedziało ośmiu młodych pożarników, którzy dołączyli do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Byczynie.

Po przedstawieniu sprawozdań za rok 2012, zebrani przegłosowali jednogłośnie wniosek o absolutorium dla Zarządu OSP Byczyna i omówili plan działalności na 2013 rok. Zgodnie z przytoczonymi danymi jednostka licząca obecnie 92 członków dorosłych i 12 drużyny młodzieżowej, interweniowała w ubiegłym roku 55 razy, biorąc udział w akcjach ratujących mienie, zdrowie i życie.

Doceniając skuteczność działań, dobre wyniki i wzorową postawę miasto przekazało jednostce dodatkowe pomieszczenia, co pozwoliło strażakom na poszerzenie swojej dotychczasowej bazy.