Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno w żałobie po śmierci Pawła Adamowicza

18 stycznia 2019, 11:28

Jaworzno w żałobie po śmierci Pawła Adamowicza

Jaworzno w żałobie po śmierci Pawła Adamowicza

Dzisiaj w całym kraju o godzinie 17:00 rozpocznie się żałoba narodowa po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Żałoba narodowa została obwieszczona przez Prezydenta RP i potrwa do soboty, 19 stycznia do godziny 19:00. Jaworzno również godnie upamiętni tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

W Jaworznie flagi zostały opuszczone do połowy masztu, odwołane zostały także wydarzenia artystyczne i rozrywkowe. Hołd pamięci dla zmarłego prezydenta Gdańska mieszkańcy będą mogli oddać pod Pomnikiem Niepodległości na jaworznickim Rynku. Ustawione zostały tam biało-czerwone flagi przepasane kirem, a przy fotografii śp. Pawła Adamowicza postawiony został symboliczny znicz.

Dla jaworznian Pomnik Niepodległości jest miejscem szczególnym - symbolem pamięci o ważnych wydarzeniach i ludziach tworzących historię naszego kraju. Przy Pomniku w trakcie trwania żałoby, jak i po niej będzie można oddać cześć pamięci zasłużonemu samorządowcowi.

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert skierował list kondolencyjny do Gdańska z wyrazami współczucia i wsparcia dla rodziny, bliskich, współpracowników i gdańszczan opłakujących swojego prezydenta.

Obrazek