Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dzień Otwarty Wodociągów Jaworzno

1 marca 2019, 13:19

Dzień Otwarty Wodociągów Jaworzno

Dzień Otwarty Wodociągów Jaworzno

W sobotę, 23 marca br. odbędzie się kolejna edycja Dnia Otwartego Wodociągów Jaworzno. Będzie to już jedenasta wycieczka, podczas której mieszkańcy będą mogli podziwiać wodociągi "od kuchni". A wszystko w ramach przypadającego na 22 marca Światowego Dnia Wody.

Jak co roku, przy okazji globalnego święta wody, firma wodno-kanalizacyjna pragnie zapoznać mieszkańców Jaworzna z tajnikami swojej pracy. Zaprezentować pobór, technologię uzdatniania i system kontroli jakości wody oraz modernizowany obecnie system oczyszczania ścieków. W przedostatni weekend marca na uczestników i zainteresowanych mieszkańców czeka zwiedzanie ujęcia wody pitnej Piaskownia, bazy sprzętowej przy ul. św. Wojciecha, laboratorium analiz jakościowych wody oraz teren oczyszczalni ścieków w Jeleniu. Oprócz obiektów, w siedzibie spółki zaprezentowane zostanie stanowisko dyspozytora, pod którym działa bezpłatny numer 994 oraz nowatorskie urządzenia, wykorzystywane w sytuacjach awaryjnych m.in.: "permalogi","wodoerka", "ozonatorka".

Powyższe obiekty i stanowiska udostępnione oraz otwarte zostaną zwiedzającym w sobotę 23 marca br. po wcześniejszym, telefonicznym lub osobistym zapisaniu się na listę. Zapisy przyjmowane są w terminie od 4 do 15 marca pod numerem telefonu (32) 318 60 64 oraz w siedzibie Wodociągów Jaworzno, ul. św. Wojciecha 34, w godz. od 7:00 do 15:00.

UWAGA! Ze względu na utrzymanie ciągłości pracy na obiektach liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport między obiektami. Zbiórka oraz wyjazd z parkingu spod Galeny od ul. Rzemieślniczej o godz. 9:00. Powrót w to samo miejsce około godz. 14:30.

Obrazek