Skutki nocnej nawałnicy

11 marca 2019, 13:30

Skutki nocnej nawałnicy - fot. MCKiS Jaworzno

Połamane konary i powalone drzewa, przewrócone znaki drogowe, a także uszkodzone wiaty przystankowe i dachy - to efekty gwałtownej burzy połączonej z silnymi wiatrami, która nawiedziła Jaworzno w nocy z 10 na 11 marca. Sytuacja jest dynamiczna, służby cały otrzymują zgłoszenia i na bieżąco na nie reagują.

Jak informuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego na godzinę 12:00 odnotowano m.in. 34 interwencje dotyczące zwalonych czy pochylonych drzew; uszkodzonych (ul. Grunwaldzka, ul. Jałowcowa), a także zerwanych dachów na budynkach mieszkalnych (ul. Dębnicka, ul. Północna); 2 przewróconych ogrodzeń i 1 wiaty przystankowej; zerwanych przewodów energetycznych (2) i telefonicznych (1); 4 uszkodzonych lub obróconych sygnalizatorów świetlnych oraz pochylonej lampy oświetleniowej.

Jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych cały czas biorą udział w likwidacji wyrządzonych szkód. Uszkodzone dachy zabezpieczono plandekami, będącymi na wyposażeniu magazynu zarządzania kryzysowego. Wydział Zarządzenia Kryzysowego dokonał wizji lokalnej budynków z uszkodzonymi dachami. Zebrane informacje przekazano do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w celu rozważenia możliwości udzielenia pomocy finansowej poszkodowanym rodzinom.

Trwają również prace naprawcze 2 stacji przekaźnikowych pozbawione energii elektrycznej; 306 indywidualnych odbiorców energii pozbawionych prądu.

Wszelkie zgłoszenia należy kierować do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego: tel. 32 61 81 890.