Konkurs o "Złote Pióro Prezydenta Jaworzna" 2019

12 marca 2019, 10:12

Konkurs o Złote Pióro Prezydenta Jaworzna 2019

Konkurs o "Złote Pióro Prezydenta Jaworzna" 2019

Przed nami kolejna, 23. edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o "Złote Pióro Prezydenta Jaworzna". Do udziału w rywalizacji serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy samodzielnie napiszą i prześlą do Biblioteki, tekst poetycki bądź prozatorski. Termin nadsyłania prac upływa 5 kwietnia br.

- W tej wyjątkowej rywalizacji, która ma już swoją 23-letnią tradycję, każdego roku bierze udział około 300 młodych ludzi - mówi Monika Rejdych, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. - Grupą docelową projektu są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy poprzez udział w konkursie rozwijają swoje zainteresowania, doskonalą umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną oraz werbalizowania myśli i płodów własnej wyobraźni.

Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w książce: Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Literacki o "Złote Pióro Prezydenta Jaworzna: laureaci". Termin składania prac upływa 5 kwietnia 2019 r. Uroczysta gala finałowa zaplanowana jest w czerwcu br., podczas obchodów Dni Jaworzna.

Zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM i Kartą Zgłoszenia. Wszelkie informacje udzielane są pod nr tel. 32 751-91-91 wew. 230.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Jaworzna, fundator nagród głównych: złotego, srebrnego i brązowego pióra oraz kałamarzy. Organizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM.

Więcej na www.biblioteka.jaw.pl