Finał Miejskiego Konkursu Historycznego

14 marca 2019, 12:48

Finał Miejskiego Konkursu Historycznego

W czwartek, 14 marca br., w Muzeum Miasta Jaworzna odbył się finał dziesiątej edycji konkursu historycznego "Z dziejów mojego miasta". Nagrody laureatom wręczyli Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek i Pełnomocnik Prezydenta Miasta do spraw Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej Łukasz Kolarczyk.

W konkursowych zmaganiach udział wzięli uczniowie jaworznickich szkół podstawowych i gimnazjów. Tematem pracy było "Jaworzno - najciekawsze zakątki historyczne". Uczestnicy konkursu z klas 7 i 8 oraz trzecich gimnazjum wraz ze zgłoszeniem składali prezentację multimedialną. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej pisali test opracowany w formie pytań wyboru i otwartych.

Honorowy Patronat nad Konkursem objęli Prezydent Miasta Jaworzna oraz Dyrektor Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Laureaci X. Edycji Konkursu Historycznego  "Z dziejów mojego miasta":

Szkoła podstawowa:
1. Martyna Mika - SP nr 22,
2. Agata Grzegorczyk - SP nr 20,
3. Martyna Kapłon - SP nr 18,
4. Antoni Szyszko - SP nr 2.

Szkoła podstawowa klasa 7,8 i III klasa Gimnazjum:
1. Justyna Taranek - SP nr 1,
2. Zuzanna Soból - SP nr 21,
3. Aleksander Jóźwik - SP nr 19,
4. Karolina Papuga - SP nr 22.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek