Konkurs Pocztów Sztandarowych

4 kwietnia 2019, 12:35

Konkurs Pocztów Sztandarowych

W czwartek, 4 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków odbył się Wojewódzki Konkurs Pocztów Sztandarowych. Konkursowym zmaganiom przyglądali się Sekretarz Miasta Ewa Sidełko - Paleczny oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Irena Wojtanowicz - Stadler.

Podczas uroczystości zaprezentowały się poczty sztandarowe biorące udział w zmaganiach. Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzenia występu artystycznego przygotowanego przez uczniów szkoły. Nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu Pocztów Sztandarowych zostaną wręczone po uroczystościach państwowych 3 Maja, pod Pomnikiem Niepodległości.

W czasie spotkania nagrodzono uczniów biorących udział w Konkursie Wiedzy o Polskich Symbolach Narodowych, który odbył się 1 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 13. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10, drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 22, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 15. Największą liczbę punktów zdobyła uczennica ze SP nr 18 - Julia Doroz.

Współorganizatorami wydarzenia jest m.in. Urząd Miejski w Jaworznie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Katowicach, Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Parafia św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie oraz Muzeum Miasta Jaworzna.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek