Jesteśmy gotowi na egzaminy!

9 kwietnia 2019, 13:45

Jesteśmy gotowi na egzaminy!

Zgodnie z zapowiedzią Centralnej Komisji Egzaminacyjnej już jutro na terenie całego kraju rozpocznie się egzamin gimnazjalny. Pomimo ogólnopolskiego strajku nauczycieli do którego w poniedziałek, 8 kwietnia przystąpiła większość jaworznickich placówek oświatowych – przeprowadzenie egzaminu gimnazjalnego w Jaworznie nie jest zagrożone. Dyrektorzy szkół we współpracy z gminą powołali wszystkie komisje egzaminacyjne, dlatego też młodzież bez przeszkód przystąpi do egzaminów.

- Trwają prace nad zabezpieczeniem przeprowadzenia egzaminów dla klas ósmych szkół podstawowych. Zrobimy wszystko by również ósmoklasiści mogli bez stresu podejść do przyszłotygodniowych testów wiedzy ze szkoły podstawowej. Informacje dot. egzaminu ósmoklasisty znajdą się do piątku 12 kwietnia na miejskiej stronie internetowej oraz w siedzibach placówek oświatowych – informuje Irena Wojtanowicz – Stadler, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.

W Jaworznie do egzaminu gimnazjalnego przystąpi 660 uczniów z 11 jaworznickich placówek oświatowych. Komisje egzaminacyjne będą składać się z nauczycieli oraz innych osób z odpowiednimi kwalifikacjami wymaganymi do zajmowania stanowiska nauczyciela niezatrudnionego w szkole. Komisje zostały powołane we wszystkich szkołach, w których funkcjonują oddziały gimnazjalne:

1. Szkole Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących,
  2. Szkole Podstawowej nr 4,
  3. Szkole Podstawowej nr 6,
  4. Szkole Podstawowej nr 8,
  5. Szkole Podstawowej nr 10 w Zespole Szkół nr 3,
  6. Szkole Podstawowej nr 11,
  7. Szkole Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2,
  8. Szkole Podstawowej nr 13,
  9. Szkole Podstawowej nr 17,
  10. Szkole Podstawowej nr 20,
  11. Szkole Podstawowej nr 21.