Porządki na zieleńcach

8 marca 2013, 10:59

Pozimowe oczyszczanie jezdni, chodników i pasów przydrożnych, które wykonuje MZDiM, to nie jedyne prace w ramach "wiosennych" porządków, jakie prowadzone są w Jaworznie. Intensywne sprzątanie rozpoczął także Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który dba o czystość należących do miasta terenów zielonych.

W pierwszej kolejności zostały posprzątane rejony miejskich "siłowni pod chmurką", które po nastaniu ładnej pogody znowu zaczęły przyciągać mieszkańców. Pracownicy MZNK dbają także o to, by jaworznickie parki znowu cieszyły oko i zachęcały do spacerów. W rejonie zieleńców wygrabiono już trawniki. Pracownicy MZNK na bieżąco sprzątają również tereny gminne w rejonie budynków. Po stopnieniu śniegu trzeba m.in. usunąć pozostałości piasku z chodników oraz pozbierać śmieci.

- Rabaty kwiatowe, trawniki oraz skupiska krzewów i drzewa są istotnym elementem dekoracyjnym przestrzennej struktury miasta, wpływającym na jego atrakcyjność. Roślinność porastająca zieleńce i parki wymaga systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Utrzymanie takiego obszaru to praca wielu osób - mówi Tomasz Jewuła, dyrektor MZNK.

Zachęcając do wiosennego sprzątania wszystkich jaworznian, MZNK przypomina, że zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku, także na mieszkańcach spoczywa obowiązek utrzymania porządku zarówno na terenie własnej nieruchomości, jak i na chodnikach bezpośrednio przylegających do posesji.