Oznakuj swój rower!

24 kwietnia 2019, 10:11

Oznakuj swój rower!

Już po raz kolejny jaworznianie będą mieli okazję oznakowania swoich jednośladów. W związku z dużą popularnością programu - "Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower" - przedstawiamy kolejne terminy tegorocznej akcji.

• 26 maja 2019 r. (niedziela) w godzinach 13.00 - 17.00 stadion miejski Azotania przy ulicy Moniuszki, w trakcie trwania imprezy "Święto Rodziny",
  • 15 czerwca 2019 r. (sobota) w godzinach 13.00 - 17.00 stadion miejski Azotania przy ulicy Moniuszki, w trakcie trwania imprezy "Dni Jaworzna",
  • 19 lipca 2019 r. w godzinach 10.00 - 14.00 na parkingu przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie,
  • 5 sierpnia 2019 r. w godzinach 10.00 - 14.00 na parkingu przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie,
  • 9 września 2019 r. w godzinach 14.00 - 18.00 na parkingu przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Akcja "Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower" polega na naniesieniu na rower niepowtarzalnego numeru przyporządkowanego tylko do niego. Oprócz tego na jednoślad naklejana jest naklejka informująca o znakowaniu, a właściciel otrzymuje kartę potwierdzającą znakowanie.

Akcja skierowana jest do osób dorosłych, osoby niepełnoletnie mogą z niej skorzystać tylko w obecności rodziców lub opiekuna. Znakowanie rowerów jest bezpłatne, należy zabrać ze sobą dowód osobisty i o ile posiadamy kartę gwarancyjną lub dowód zakupu. Warto także pamiętać aby rower spełniał wymagania dopuszczające go do ruchu tj. był wyposażony:

• z przodu w co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
  • z tyłu w co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,
  • w co najmniej jeden sprawnie działający hamulec,
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.