Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

12 maja 2019, 14:47

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

Tegoroczne Dni Godności Osób Niepełnosprawnych rozpoczną się 14 maja symbolicznym przekazaniem klucza do bram Jaworzna. Honorowy patronat nad XIX. edycją wydarzenia objął Prezydent Miasta Jaworzna, Paweł Silbert.

Oto szczegółowy harmonogram XIX Dni Godności Osób Niepełnosprawnych:

14 maja 2019 r. (wtorek), godz. 10.00-13.00, Rynek Główny

• godz. 9.50 - zbiórka na bocznym parkingu między Muzeum Miasta a Miejską Biblioteką Publiczną;
  • godz. 10.00 - przejście na płytę Rynku Głównego;
  • godz. 10.10 - inauguracja obchodów XIX Dni Godności Osób Niepełnosprawnych: powitanie gości i uczestników, symboliczne przekazanie Klucza do Miasta, występ artystyczno-muzyczny dzieci i pracowników Przedszkola Miejskiego nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi, pokaz tańca "Fitness na wesoło", integracyjne zabawy przy muzyce, warsztaty prowadzone przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Miasta Jaworzna, fotobudka i wiele innych atrakcji.

15 maja 2019 r. (środa), godz. 10.00-13.00, Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera

• godz. 10.00 - rozpoczęcie pikniku rekreacyjnego: zabawa i tańce przy profesjonalnej oprawie muzycznej, warsztaty "GEOsekrety", "Co drzemie w nasionku?", "Ożywiamy kamienie", "Ekodrzewo", inne atrakcje: bańki mydlane, malowanie na folii stretch, malowanie gipsowych odlewów, hipoterapia. Całość uatrakcyjnią stanowiska policji, straży pożarnej, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz pojazdy militarne.

16 maja 2019 r. (czwartek), Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera

• godz. 9.00-12.00 - konferencja "Zrozumieć innych, to takie proste" poświęcona rodzinie, która doświadcza niepełnosprawności swojego dziecka lub innych jej członków, właściwe postawy rodzicielskie, zrozumienie i wsparcie - to kluczowe zagadnienia konferencji.

13-31 maja 2019 r.

• Galera ExLibris - Miejska Biblioteka Publiczna: prace artystyczne osób niepełnosprawnych w ramach przeglądu: "Zrozumieć innych, to takie proste" oraz artyzty Pawła Garncorza "Ogrody wyobraźni" sztuka nieprofesjonalna.