Pikniki Bezpieczeństwa

17 maja 2019, 11:08

Pikniki Bezpieczeństwa

W piątek, 24 maja o godz. 17:00 - w ramach "Akademii Bezpieczeństwa" - w Szkole Podstawowej nr 22 im. gen. Józefa Bema w Jaworznie odbędzie się Piknik Bezpieczeństwa. Na najmłodszych będzie czekało mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy sprzętu i umiejętności funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji, strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Podczas trwania pikników przewiduje się naukę udzielania pierwszej pomocy, prelekcje nt. bezpiecznych zachowań, rozdawanie ulotek, upominków i gadżetów dla uczestników imprez.

Harmonogram pikników:

• 31 maja br. (piątek), godz. 16.30 – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Jaworznie (ul. Matejki 3);
  • 7 czerwca br. (piątek), godz. 16.00 – Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaworznie (ul. Jana III Sobieskiego 61);

***

W 2018 roku miasto rozpoczęło drugą edycję Akademii Bezpieczeństwa, czyli działań edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów, organizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna, której inicjatorem jest Pani Monika Bryl - Zastępca Prezydenta Miasta. W ramach Akademii odbywają się warsztaty:

• "Bezpieczny przedszkolak",
  • pikniki bezpieczeństwa dla szkół podstawowych,
  • bezpieczne korzystanie ze środków komunikacji elektronicznej,
  • wtargnięcie napastnika do szkoły,
  • "Starsi = bezpieczni".