Mini Tour de Pologne w tym roku w Jaworznie!

12 czerwca 2019, 14:11

fot. Karolina Gryglicka/Tour de Pologne

Do 29 lipca można zgłaszać się do udziału w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz  Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup - największym wydarzeniu kolarskim dla dzieci i młodzieży w Polsce.

To impreza sportowa, która od 20 lat towarzyszy wyścigowi Tour de Pologne UCI World Tour. Mogą w niej startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Wydarzenie podzielone jest na rowerową paradę dla najmłodszych oraz wyścigi dla nastoletnich uczestników. Imprezy odbywają się w wybranych miastach etapowych. W tym roku jako jedyne miasto startowe, wyścig dla młodych zawodników zorganizuje Jaworzno! Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 6 sierpnia, przed startem dorosłych kolarzy.

Pętla jaworznickiej edycji Mini TdP będzie miała 2,3 km wokół ścisłego centrum miasta. Parada dla młodszych dzieci przejedzie tę trasę raz. Starsi uczestnicy wyścigu, w zależności od kategorii wiekowej okrążą centrum pięcio lub sześciokrotnie. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem oraz dyplomem!

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie objęte jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Najważniejsze zasady Kinder+Sport Mini Tour de Pologne:

• Parada rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne odbędzie się przed każdą edycją Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Udział w niej mogą wziąć dzieci w wieku 7-12 lat.
  • W paradzie udział mogą wziąć dzieci urodzone w latach 2007-2012 (wiek: 7–12 lat).
  • Zgłoszenia dzieci dokonują rodzice lub opiekunowie prawni poprzez wysłanie przez stronę internetową prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie internetowej https://www.rejestracja.langteam.com.pl/ wraz z podaniem opiekuna na czas zawodów.
  • Zgłoszenia należy składać do 29.07.2019 r. do godz. 9:00.
  • Limit miejsc w każdej paradzie wynosi 600 osób. Decydująca jest kolejność zgłoszeń!
  • Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup zostanie rozegrany w dwóch kategoriach: żak - chłopcy i dziewczynki (11-12 lat, roczniki 2008–2007) oraz młodzik - chłopcy i dziewczynki (13-14 lat, roczniki 2006–2005).
  • W wyścigach mogą wystartować zawodnicy licencjonowani oraz zawodnicy ze szkółek kolarskich.
  • Zgłoszenia zawodników można składać do 29.07.2019 (do godz. 9:00) na zbiorczym formularzu Lang Team, który znajduje się na stronie internetowej https://www.rejestracja.langteam.com.pl/.
  • Mini Tdp Cup zostanie rozegrany jako wyścig etapowy z klasyfikacją generalną. Do wyścigu każdy Klub może zgłosić dowolną liczbę zawodników (dopuszcza się również start indywidualny).
  • Zawodnicy nie mają obowiązku startu w każdym etapie jednak, aby być klasyfikowanym w klasyfikacji generalnej zawodnik musi uczestniczyć w minimum 4 etapach.
  • Do każdego etapu zostanie przyjętych na start nie więcej niż 176 zawodników/czek. Pierwszeństwo w zapisie mają zawodnicy startujący we wszystkich etapach!
  • Każdy z zawodników biorących udział w wyścigu otrzyma koszulkę kolarską wyścigu oraz komplet numerów startowych.

Terminarz Parady Rowerowej Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup:

1. edycja: Kraków (03.08.2019)
  2. edycja: Katowice (04.08.2019)
  3. edycja: Zabrze (05.08.2019)
  4. edycja: Jaworzno (06.08.2019) – przed startem etapu
  5. edycja: Bielsko-Biała (07.08.2019)
  6. edycja: Zakopane (08.08.2019)

Więcej informacji na: www.minitourdepologne.com.pl

Szczegóły imprezy w Jaworznie:

Parada Kinder+Sport Mini Tour de Pologne

• 07:30 - 08:55 Zbiórka uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start, pobranie numerów: Jaworzno, Rynek
  • 09:00 Zbiórka uczestników na starcie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne: Jaworzno, Rynek