Dwie Zielone Pracownie powstaną w Jaworznie!

14 czerwca 2019, 13:46

Fot. Urząd Msrszałkowski Województwa Śląskiego

W piątej edycji konkursu "Zielona Pracownia 2019" wśród 87. nagrodzonych szkół z województwa śląskiego znalazły się dwie placówki z Jaworzna. Nowoczesne klasy powstaną w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.

W uroczystym rozdaniu nagród, w piątek 14 czerwca br. udział wzięli m.in. Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz jego Zastępca Dariusz Starzycki, Izabela Domogała Członek Województwa Śląskiego, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Tomasz Bednarek, Przewodniczący Sejmiku Śląskiego Jan Kawulok, a miasto Jaworzno reprezentował Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej Łukasz Kolarczyk.

Przedmiotem Konkursu "Zielona Pracownia 2019"  było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni - jej funkcjonalność i innowacyjność rozwiązań, a także różnorodność pomocy dydaktycznych.

W tym roku na utworzenie 87 zielonych pracowni Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył ponad 3 mln zł. W Jaworznie zielone pracownie powstaną w dwóch szkołach: Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi "Planeta Ziemia" oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Eko-pracownia w CKZiU".

ObrazekObrazekObrazekObrazek